Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili, ‘çocuk sporculara istismar’ suçlamasıyla tutuklandı

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili ve Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erkan Kösedağ, ‘çocuk sporculara istismar’ suçlamasıyla tutuklandı.

DHA’da yer alan habere göre, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili ve Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erkan Kösedağ’ın, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda; çocuk sporcuları götürdüğü kamplarda, etkinliklerde ya da otele çağırarak istismarda bulunduğu iddia edildi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Kösedağ’ın cep telefonu ile çocuk sporculara yazdığı müstehcen yazışmalar da yine sosyal medyada paylaşıldı. Bu paylaşımlar üzerine Erkan K., hakkında başlatılan soruşturma kapsamında dün Yozgat’ta gözaltına alındı. Emniyette ifadesi alındıktan sonra nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Kösedağ, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Gazeteci Cihan duyurdu, Valilik açıklama yaptı

Gazeteci Metin Cihan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ’ın çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek ve Kösedağ’a ait olduğunu söylediği mesajlar yayınladı.

Cihan’ın paylaşımları sonrasında Ağrı Valiliği, Kösedağ’ın gözaltına alındığını duyurdu.

Açıklamada, “Bahse konu olayla ilgili; İlimizde görev yapan il müdür vekili hakkında ivedi bir şekilde soruşturma işlemlerine başlanılmış olup adli soruşturma neticesinde 23.12.2023 tarihinde gözaltına alınmıştır” denildi.

Kösedağ’ın görevden uzaklaştırıldığı bilgisi de paylaşılan açıklamada, “Ayrıca idari soruşturma kapsamında ilgili kişi görevden uzaklaştırılmış ve olayı soruşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından iki müfettiş görevlendirilmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir