Burak Yılmaz eski hocasını korudu

Fransa Ligue 1 ekibi Nice’in bir dönem sportif direktörü olarak görev yapan Julien Fournier, şimdilerde Paris Saint-Germain’in teknik direktörlüğünü yapan Christophe Galtier ile ilgili skandal bir iddiada bulundu. Kulüp, teknik adam hakkında soruşturma başlatırken, taraftarlar konuyu yakından takip ediyor.

Sezon başında Paris Saint-Germian’in teknik direktörlüğüne getirilen Christope Galtier, takımı ligde altı puan farkla lider olmasına rağmen sezon sonunda görevden alınma ihtimali çok yüksek.

Paris Saint-Germain’in sahiplerinin en büyük hayali olan Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’e elenen Fransız ekibi son günlerde çok hareketli.

GALTIER HAKKINDA SKANDAL İDDİA

Nice’in eski sportif direktörü Julien Fournier, geçtiğimiz Eylül ayında Paris Saint-Germain Teknik Direktörü Christope Galtier hakkında bir açıklama yapmıştı.

Fournier, Galtier ile aralarında bazı olayların yaşandığını ve nedenlerini asla açıklayamayacağı ciddi şeyler olduğunu belirtmişti. Hatta Fournier, iddialarını daha da ileriye taşıyarak, 56 yaşındaki teknik adamın ne Fransa’da ne de Avrupa’da bir daha teknik direktörlük yapamayacağını da söylemişti.

NİCE’DE TEKNİK ADAMKEN…

Julien Fournier sonunda Christophe Galtier ile ilgili skandalı açıkladı. Galtier’nin Nice’in teknik direktörü olarak görev yaptığı dönemde kendisine gönderdiği mailler hakkında bilgi verdi.

Fournier şunları söyledi; “Sadece siyahi oyunculardan ve yarısı Cuma günleri camiye namaz kılmaya giden pisliklerden oluşan bir takım. Bu kadar çok siyahi ve Müslüman olamaz. Takım bana uymuyor ve bu şehrin insanlarının istediklerine de aykırı.”

Fournier’in açıklamalarına göre Galtier ayrıca kendisine “Dün gece restorana gittim ve herkes siyahlardan oluşan bir takımımız olduğunu söyleyerek bana takıldı.” söylediğini de ekledi. Fournier bu olayların ardından Galtier’in kendisine şehrin gerçekliğine göre hareket etmesi gerektiğini söylediğini de iddia etti.

Haberde Galtier’in Fournier’e “Julien hangi şehirde olduğumuzu anlamalısın. Jacques Medecin’in (Nice’in eski belediye başkanı) şehrindeyiz. Ekibimiz insanların istediği gibi değil, bana göre değil.” dediği de iddia edildi.

BARCELONA’DA EKRANLARDA

Nasser Al Khelaifi’nin bu maillerden haberi olmadığı. Daha önceden bilmesi halinde ise Galtier’i göreve getirmeyeceği de ifade edildi.

Paris Saint-Germain’in taraftarları da iddiaları yakından takip ediyor. Collectif Ultras Paris taraftar grubu iddiaların ispat edilmesi halinde Galtier ile yolların ayrılmasını istiyor.

GEÇMİŞİNİ UNUTMUŞ!

Christophe Galtier, Fransa’da sıradan bir teknik direktörken Lille ile yaşadığı sürpriz şampiyonluk ile adından söz ettirmişti.

ŞAMPİYONLUK YARIŞIYLA İLGİLİ SÖZLER

2020/2021 sezonunda Paris Saint-Germain’in bir puan önünde şampiyonluk ipini göğüsleyen Lille’in o dönem kadrosunda Zeki Çelik, Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı başta olmak üzere birçok müslüman ve siyahi oyuncular yer alıyordu.

BURAK YILMAZ SESSİZ KALMADI

Konuyla ilgili Burak Yılmaz sessiz kalamadı. Lille’de tecrübeli hocayla birlikte çalışan 37 yaşındaki forvet sosyal medya hesabından Galtier’in fotoğrafını paylaşarak, “Burak Yılmaz Christophe Galtier ile ilgili, “Bugün haberleri okudum ve bir şeyler söylemem gerektiğini hissettim. Galtier ile çalıştığım süreç boyunca, ondan dinim ya da ırkım hakkında hiçbir olumsuz davranış hissetmedim. O harika bir teknik direktör ve aynı zamanda harika bir insan” açıklamasını yaptı.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR

Fransız teknik adam Fournier’nin açıklamalarının ardından beş binden fazla mesaj aldı. Bu mesajların bir kısmı ise ölüm tehditleri içeriyordu. Galtier, gelen bu mesajlar hakkında yasal işlem başlatma kararı aldı.

PSG’DEN AÇIKLAMA

Fransız devi, Teknik Direktör Christophe Galtier hakkında, kulüp içinde soruşturma başlatıldığını yalanladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir