Diyanet’in genel müdürü; yönettiği vakfın fiyatlı lisan kursunu, tüm Diyanet işçisine ‘arzu edene’ vurgusuyla duyurdu

Diyanet İşleri Başkanlığı Dış Alakalar Genel Müdürü Mahmut Özdemir, 81 vilayet müftülüğüne, Dini Yüksek İhtisas Merkez Müdürlüklerine ve Eğitim Merkezi Müdürlüklerine “Dil Eğitimi” başlıklı bir yazı gönderdi.

Özdemir, yazı ile Diyanet işçisine, “Genel Müdürlüğümüz, Başkanlığımız işçisinden gelen talepleri karşılamak üzere, istek eden işçiye yönelik, gereksinim duyulan lisanlarda, Başkanlığımız işçisinin yanı sıra bunların eş ve çocuklarına yönelik de Milletlerarası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı’nın koordinesinde lisan kursları düzenlenmektedir” duyurusunu yaptı.

Özdemir, “Yabancı lisan kursları ile ilgili çevrim içi kurs programının işçiye duyurulması konusunda gereğini rica ederim” sözlerini kullandı.

“AVRUPA’DAN AMERİKA’YA, BALKANLAR’DAN ASYA PASİFİK’E, LATİN AMERİKA’DAN AFRİKA’YA; İSTİHDAM İÇİN…”

Yazıda şu bilgiler verildi:

“Başkanlığımızın Avrupa’dan Amerika’ya, Balkanlar’dan Asya Pasifik’e, Latin Amerika’dan Afrika’ya kadar yaygın bir coğrafyadan gelen taleplere karşılık verme uğraşı dikkate alındığında, bu coğrafyalarda istihdam için lisan bilen nitelikli insan kaynağına duyduğu gereksinim her geçen gün artmaktadır.

Bu çerçevede yurt dışı din hizmetleri istihdamında muhtaçlık duyulan YDS yahut memleketler arası eşdeğerliği olan İngilizce ve Almanca başta olmak üzere Rusça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca, Çince, Japonca, Arnavutça, Boşnakça üzere lisan evraklarına sahip insan kaynağı oluşturulması için çalışanımızın teşvik edilmesi özel bir ehemmiyet taşımaktadır.”

“PERSONELDEN AĞIR TALEPLER GELMİŞTİR”

Yazıda ayrıyeten, “Özellikle taşra teşkilatında misyon yapan Başkanlığımız çalışanından, çeşitli lisanlarda çevrim içi lisan kursu açılmasına yönelik ağır talepler gelmiştir” denildi.

GENEL MÜDÜR, FİYATLI LİSAN KURSU İÇİN, YÖNETTİĞİ VAKFI ADRES GÖSTERDİ

Genel Müdür Özdemir’in, Diyanet çalışanına duyurulmasını istediği fiyatlı lisan kurslarını açan Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı’nın idare heyeti lideri olduğu ortaya çıktı.

VAKIFTAN GENEL MÜDÜRLÜĞE GÖNDERİLEN YAZIYI KENDİSİ DEĞİL VEKİLİ YAZMIŞ

Dil kursunun duyurusunun yapılması için Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı’ndan Diyanet İşleri Başkanlığı’na yazı yazıldı. Vakıftan Dış Bağlar Genel Müdürlüğü’ne 29 Temmuz 2022 tarihinde gönderilen yazısının, İdare Konseyi Lideri Mehmet Özdemir tarafından değil, Özdemir’in vekili Haydar Bekiroğlu tarafından yazıldığı görüldü.

ALMANCA, İNGİLİZCE, ARAPÇA, FRANSIZCA, HOLLANDACA, İSPANYOLCA, RUSÇA, İTALYANCA VE FARSÇA

Diyanet çalışanına Özdemir’in imzasıyla yapılan duyurunun ekinde yer alan dokümanlara nazaran vakıf, en az 60 saat, en fazla 180 saat Almanca, İngilizce, Arapça, Fransızca, Hollandaca, İspanyolca, Rusça, İtalyanca ve Farsça lisan kursu veriyor. Kursların fiyatları ise 800 TL ile 2 bin 600 TL ortasında değişiyor. Diyanet işçisi için kurslar, 17-19 Ağustos ortasında açılacak.

Related Posts

Ders çalışırken tutulan boynunu tedavi ettirmek istemişti… Talihsiz kadın felç oldu!

Darlene Jensen, 28 yaşındaki kızıyla telefonda mesajlaşıyordu. Üniversiteyi henüz bitirmiş olan kızı Caitlin, final sınavlarına çalışırken …

Marc Bartra minik taraftarla buluştu

Trabzonspor’un İspanyol oyuncusu Marc Bartra, Gaziantep FK maçında attığı golden sonra dans ederek sevinen minik taraftar Çınar Ayık ile …

Türkiye Demiryolu Emekçileri Sendikası araba satış ihalesi düzenleyecek

Türkiye Demiryolu Personelleri Sendikası, 13 adet arabası 3 Ekim 2022 tarihinde düzenlenecek ihale ile satacak. Basın İlan Kurumu ilan portalı …

Beşiktaş – Fenerbahçe maçı öncesi sakatlık raporu

Kabus üzere geçen ulusal ortanın akabinde gözler yine Muhteşem Lig’e çevrildi. İki kadro da çalışmalarını sürdürürken, ulusal ekipten dönen …

Eski Ulusal futbolcu Ümit Karan’dan Jorge Jesus’a flaş sözler!

Futbolculuğu devrinde Galatasaray’da ismini efsane futbolcular ortasına yazdıran, kramponlarını astıktan sonra da teknik yöneticiliğe başlayan …

A Milli Takım’da 4 futbolcu kadrodan çıkarıldı! Umut Bozok gelişmesi

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki son maçında 25 Eylül Pazar günü deplasmanda Faroe Adaları ile karşılaşacak A Millî Takımımızın aday kadrosunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.