Dogecoin ve SHIB İçin Uyarı: Bu Dipler Yaklaşıyor!

Kripto analisti Tony M’ye göre, Shiba Inu’nun (SHIB), keskin bir düşüşe tanık olması mümkün. Analist Akash Girimath ise alıcılar bu seviyeyi savunmazlarsa Dogecoin’in (DOGE) %20 düşmesinin olası olduğunu kaydediyor. Analistlerin SHIB ve DOGE analizlerini okuyucularımız için derledik.

SHIB analizi: Hepimiz kazandık, şimdi acı geliyor!

Shiba Inu, yaz boyunca tahmin edilen teknik görünümleri doğrulamaya devam ediyor. Bununla birlikte, aynı yükseliş tezi, yükseliş trendi daha büyük bir düzeltici yapının parçası gibi görünüyor. Bu yüzden, amaçlanan 0,00001700 dolar hedef bölgesine ulaşıldığında piyasadan hemen çekilmek için bir uyarı verdi. Teknikler, hedefe ulaşıldığında keskin bir düşüş potansiyeli öngördü.

SHIB, şu anda 0,00001428 dolardan işlem görüyor. Hacim profili göstergesi, yükseliş hedefini ihlal ederken işlemlerde büyük bir artışı işaret ediyor. Ancak yanında duran düşüş mumu ilgili bir sinyali gösteriyor. Boğalar, Temmuz ayında bir aylık konsolidasyona yol açan önceki konsolidasyon bölgesinden daha fazla işlem gösteren stop mumlarının gücüne henüz meydan okumadı. Ek olarak, RSI, SHIB’ın Şubat 2022’de %150 daha yüksek işlem gördüğü zamana göre daha fazla satıldığını gösteriyor.

SHIB 1 günlük grafik

Sonuçta, SHIB’in 0,00000975 dolar seviyelerinde likidite toplamak için güneye gitmesi olası. BU da bugünün mevcut değerinden %33’lük bir düşüş anlamında geliyor. Düşüş tezinin geçersiz kılınması, 0,00001875 doların üzerinde bir kapanış mumu olacak.

SHIB trade kurulum özeti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB, son zamanlarda sadece bir günde %35 gibi etkileyici bir değer kazandı. Yaz boyunca, SHIB’e ilişkin görünüm, 0,00001400 – 0,00001550 dolar alanındaki hedeflerle kısa vadeli bir yükseliş duruşunda kaldı. Geçen haftanın yükseliş tezinde, trade kurulumunu riske atmak için 2,7-1’lik bir ödül tahmini oldu.

SHIB boğa tader kurulumu

0,00001300 dolara doğru volatil bir artışın, daha yüksek hedefler için önemli bir katalizör olması mümkün. Yükseliş trendinin geçersizliği 0,00001150 dolarda kalıyor.

Shiba Inu Hodl tezi

Günlük grafikte düşüş eğilimi tespit edildikten sonra, karlı trade’i takip etmeyi ve daha yüksek hedefleri öneren bir güncelleme yayınlandı. Yine de, 0,00001400 dolardaki hedeflenen hedef bölge, silahların ulaşabileceği bir yerde. Hedef aşılırsa, traderların karı realize etmek istemeleri mümkün. Çünkü düşüş farklılıkları, olaydan sonra tasfiyelere yol açma eğilimindedir. Yükseliş trendindeki zayıflığın erken belirtileri 0,00001217 doların altında bir kırılma olacak.

Dogecoin (DOGE) fiyatı bükülme noktasında

DOGE, satın alma baskısında ani bir artış gördü. Bu da 12 Ağustos’ta %12’lik bir ralli ile sonuçlandı. Bu hareket, 400 günden fazla bir süredir direnç seviyesi olarak hizmet veren bir düşüş trend çizgisi ile mücadele etti. Açık tepki, DOGE’yi %12’lik kazancını geri almaya iten bir ret oldu. Bu düzeltmenin bir sonucu olarak, Dogecoin şu anda 0,072 dolar destek seviyesini yeniden test ediyor. Bu alan bir önceki ralliyi kaçıran alıcılar için iyi bir seviye olacak.

Ancak, bu yatırımcıların devam eden piyasa çöküşünün bir darbe alacağını hesaba katmaları gerekiyor. Bu durumda, DOGE’nin 0,082 dolarlık engeli yeniden test eden en az %12’lik bir artış üretmesi muhtemel. Mevcut piyasa koşulları nedeniyle, burada bir reddin, 0,072 dolarlık destek tabanının hızlı bir şekilde kırılmasına ve 0,062 dolarlık bariyerin yeniden ziyaret edilmesine yol açması mümkün.

DOGE 1 günlük grafik

Uzun vadeli alıcılar veya swing traderları için en iyi durum senaryosu, 0,057 dolardan oluşan eşit düşüklerin bir süpürmesini içeriyor. Bu likidite koşusunun, yatırımcıların oldukça yüksek bir durumda 0,062 dolar veya 0,072 dolar seviyelerine hızlı bir yükseliş sürmelerine izin verecek trendde bir kaymayı tetiklemesi olası.

Dogecoin için bir düşüş eğilimi daha olası. Bununla birlike, 0,072 dolarlık destek tabanı kırılırsa piyasayı açığa çıkarma fırsatları var. Bu durumun gerçekleşmesi olası değil. Ancak 0,093 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Çünkü sadece 400+ günlük düşüş eğiliminden çıkmakla kalmaz, aynı zamanda süreçteki önemli engelleri de ortadan kaldırır. Böyle bir durumda, DOGE’nin daha yükseğe çıkması ve 0,109 dolarlık engeli yeniden test etmesi muhtemel.

Related Posts

Erdoğan’dan Şile’de Hazine arazisine konut yapımı izni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kısmı ormanlık olan Şile Çaybaşı’ndaki Hazine arazisini yapılaşmaya açan plan değişikliğini onayladı …

Kur muhafazalı mevduat sisteminde değişiklik! Resmi Gazete’de yayımlandı

Kur muhafazalı mevduat sisteminde hukukî bireyler için yapılan değişiklikle 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri ortasındaki rastgele bir …

Doğalgaza bu ay artırım yok

Doğalgazda mesken, sanayi ve elektrik üretim hedefli abonelerin ekim tarifesi sabit kaldı. Doğalgazda mesken, sanayi ve elektrik üretim …

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye kredi

Dünya Bankası, Türkiye’de konutların ve altyapının sarsıntılara ve sellere karşı güçlendirilmesine yönelik 512,2 milyon dolar fiyatında …

Mardin’deki 20 kişinin öldüğü kazada TIR’ın hızı 126 KM çıktı

Geçtiğimiz ay Mardin’in Derik ilçesinde art arda meydana gelen 1 polis memurunun şehit olduğu, 19 kişinin hayatını kaybettiği kazada …

8 Analist Uyardı: Altın Fiyatları, Bu Seviyelere Düşebilir!

Altın fiyatları, ABD doları ve ABD Hazine faizlerindeki aralıksız ralli ve Federal Rezerv’in artan enflasyonu kontrol etmek için daha agresif bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.