Johnny Depp-Gregg ‘Rocky’ Brooks davasında sürpriz gelişme!

‘Karayip Korsanları’ yıldızı Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

YENİDEN MAHKEMEYE ÇIKMASI BEKLENİYORDU

Olaylı davanın sonra ermesinin ardından Johnny Depp’in, 2017’de Gregg ‘Rocky’ Brooks’a saldırdığı suçlamaları nedeniyle 25 Temmuz’da yeniden mahkemeye çıkması ve bir kez daha Heard ile hukuk savaşında kendisine zafer kazandıran avukatı Camille Vasquez tarafından savunulması beklenirken; yeni bir gelişme yaşandı.

ANLAŞMAYA VARDILAR

The Hollywood Reporter’a göre, 59 yaşındaki aktör, Pazartesi günü Greg ‘Rocky’ Brooks ile yasal bir anlaşmaya vardı. Anlaşmanın ayrıntıları mahkeme belgelerinde açıklanmadı, ancak Depp’in Ağustos ayının sonuna kadar anlaşma şartlarını yerine getirmemesi durumunda dava devam edecek.

NE OLMUŞTU?

Depp, ‘City of Lies’ filmini çekerken Brooks’a ‘suratına yumruk atması için 100.000 dolar ödeyeceğini’ söylemeden önce, kaburgalarını iki kez yumruklamaktan dava edilmişti.

Brooks ayrıca aktörün ‘sarhoşluğunun ve öfkesinin düşmanca, küfürlü ve güvensiz bir çalışma ortamı yarattığını’ ve bunun da sonunda, filmin çekimleri sırasında Depp tarafından saldırıya uğramasına neden olduğunu iddia etmişti. Gregg Brooks, olayla ilgili dava açma hakkından feragat eden bir kağıt imzalamayı reddettiğinde ise filmden kovulduğunu söylemişti.

Ancak Depp, eylemlerinin nefsi müdafaa olduğunu ve Brooks’un başkalarını ‘kışkırttığını’ ifade etmişti.

DAVA SONRASI İLK PROJESİ

Öte yandan eski eşi Amber Heard ile yaşadığı çalkantılı ilişkisi nedeniyle kariyerinde zor günler yaşayan ve şimdilerde itibarını geri kazanan Johnny Depp, hayatında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Karalama davası sürecinde Heard’ün iddialarının kariyerine zarar verdiğini ve ‘Karayip Korsanları’ndaki rolünü bu nedenle kaybettiğini sık sık dile getiren oyuncu, yeni film projesiyle beyazperdeye dönüyor.

‘La Favorite’ adlı filmde rol alacak olan Depp, Fransız Kralı XV. Louis’yi canlandıracak. ‘Polisse’ ve ‘Mon Roi’ gibi filmlerle bilinen Maiwenn Le Besco’nun yönetmen koltuğunda oturacağı film, Depp’in dava sonrası gelen ilk projesi olacak. 2023 yılında vizyona girmesi beklenen film aynı zamanda oyuncunun ilk Fransız yapımı olacak.

Related Posts

Zeynettin Maraş kimdir? Zeynettin Maraş’ın yapıtları nelerdir?

Zeynettin Maraş, İstanbul Suadiye’de 1927 yılında dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuarı’na girdi. Devrin en büyük hocaları Münir …

Demet Şener küçüklüğünü paylaştı! Küçük Demet beğeni yağmuruna tutuldu

1995 yılında düzenlenen Miss Turkey güzeli seçilen Demet Şener, çocukluk dönemine ait bir fotoğrafını paylaştı. Takipçileri tarafından beğeni …

Yasak Elma’nın Kumru’sunu gören gözünü alamıyor… Biran Damla Yılmaz’ın yeni imajı dudak ısırtıyor

FOX TV ekranlarının sevilerek izlenilen dizisi Yasak Elma’da Kumru karakteriyle rol alan Biran Damla Yılmaz son haliyle herkesi şaşırtmayı …

Alkan’ı tamamen çıkardı

Şarkıcı, eski eşinin adıyla olan Mavi Tik’li Instagram hesabını kapatıp, yenisini açtı. Hesabının duyurusunu yapan Görgüzel, “Yemişim Mavi Tik’i …

Kurtlar Vadisi’nin Abdülhey’i Kenan Çoban’ın yeni dizisi belirli oldu

Bir periyoda damga vuran efsanevi dizi Kurtlar Vadisi’nin Abdülhey’i Kenan Çoban, ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Tüm Türkiye’nin Abdülhey …

İsmail Küçükkaya’nın yeni adresi belli oldu… Odatv’ye konuştu

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, FOX TV’den ayrılan İsmail Küçükkaya’nın artık Halk TV’de ekrana çıkacağını duyurdu. Mahiroğlu Twitter’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.