Kate ile William’dan anlamlı ziyaret

Bunlar arasında yer alanlardan biri de İngiliz kraliyet ailesi. Depremin ilk günlerinde Kral 3. Charles ile büyük oğlu Galler Prensi William ve eşi Galler Pensesi Catherine, hem Türkiye’de hem Suriye’de büyük deprem felaketinden etkilenenlere yardım elini uzattıklarını sosyal medya aracılığıyla duyurmuştu.

GÖNÜLLÜLERLE BULUŞUP BİLGİ ALDILAR
Bugün de William ile Kate, Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenenlere yardım amacıyla çalışmalar yapan gönüllülerin bulunduğu bir merkezi ziyaret etti. Londra’daki Hayes Müslüman Kültür Merkezi’ne giden çift, orada gönüllülerle sohbet etti ve yapılan yardımlar hakkında bilgi edindi.

Bu arada Kate Middleton’ın, tepeden tırnağa siyahlara büründüğü dikkat çekti. Kalın ve siyah çoraplar giyen Galler Prensesi Catherine, siyah ve beyaz başörtüsü örttü. Prenses, Pakistanlı modacı Elani’nin imzasını taşıyan siyah beyaz bir başörtü kullandı.

BİRÇOK YARDIM KURUMU BİRLİKTE ÇALIŞIYOR
Prens William ile Kate Middleton, Londra’daki buziyaret sırasında gönüllülerle buluştu. Çiftin buluştuğu kişiler arasında DEC (Disasters Emergency Committee- Afet Acil Durum Komitesi) ile bağlantılı çalışan Save The Children, Islamic Relief, Action Against Hunger, Age International, İngiliz Kızılhaç gibi kurumların temsilcileri bulunuyor.

ÖĞRENCİLER DE DESTEK OLDU
Kate Middleton ve Prens William’ın buluştuğu kişiler arasında merkezi Richmond’da bulunan Türk Kadınlar Birliği’nin temsilcileri de yer aldı. Bu kurum, Richmond’da birçok okulla birlikte bir yardım etkinliği düzenlemişti. Kuruluşun girişimiyle Wallbridge adlı okulun öğrencileri, geçen ayın sonlarında hazırladıkları tezgahlarda Türk kahvesi ve ev yapımı yiyecekler satarak depremzedeler yararına 10 bin sterline yakın para toplamıştı.

KİŞİSEL BAĞIŞTA BULUNACAKLARINI AÇIKLADILAR
Sadece Kate ile William değil, Kral 3. Charles ile eşi Camilla da deprem olduktan sonraki ilk günlerde bölge için kişisel bağışta bulunacaklarını duyurmuşlardı. Galler Prensi ve Galler Prensesi, resmi Twitter hesaplarından DEC (Disasters Emergency Committee- Afet Acil Durum Komitesi) aracılığıyla depremzedelerin yararına kişisel bağışta bulunacaklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir