Kırım’da petrol depolama tesisine İHA saldırısı

Rusya’nın 2014 yılında yasa dışı bir şekilde ilhak ettiği Kırım’daki petrol depolama tesisine, insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlendi.

AA’nın aktardığına göre, Kırım’ın Rusya tarafından görevlendirilen valisi Mihail Razvojayev, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kentteki petrol depolama tesisinin İHA ile vurulduğunu bildirdi. Saldırı sonucunda tesiste yangın çıktığını belirten Razvojayev, dört tankın da hasar aldığını ifade etti.

‘İKİ FARKLI BÖLÜMDE YANGIN ÇIKTI, ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI’

“Tesisin iki farklı bölümünde yangın çıktığına göre saldırının iki insansız hava aracıyla ile düzenlendiği söylenebilir” değerlendirmesinde bulunan Mihail Razvojayev, “1000 metrekarelik bir alanda çıkan yangın söndürüldü” bilgisini paylaştı. Razvojayev, hava savunma sistemlerinin Kırım üzerinde uçan iki insansız hava aracını vurduğunu söyledi. Razvojayev, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını kaydetti.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Kırım yarımadasındaki Sivastopol kenti Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat 2022 tarihinden bu yana pek çok kez hava saldırısına maruz kaldı. Rus yetkililer saldırılardan Ukrayna’yı sorumlu tutarken, Ukrayna silahlı kuvvetleri sözcüsü ise cumartesi günkü yangından Ukrayna’nın sorumlu olduğuna dair herhangi bir bilgisi olmadığını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir