Önce Allah’a, sonra Erdoğan’a şükrediyorum” dedi, tartışma çıktı: “Sağlığı da hükümet veriyor”

Zamlar gelmeye başladı diye sordu

“Yok ya. İyi. Geziyoruz sabahtan beri. Hep şikayet hep şikayet. Bir kere de şükret, ‘Çok şükür bugünümüze’ de. Fakirlik var, bak herkes gezilerde. Şükretmek lazım bulduğumuza. Allah bugünlerimizi aratmasın.”

Muhabir “Allah’a mı hükümete mi şükretmek lazım?” diye sordu. Kadın, “Önce Allah’a, sonra da hükümete şükrediyorum. Erdoğan Erdoğan.” yanıtını verdi.

Bir vatandaş ise “Neye şükrediyorsun?” diye sordu. Kadın, “Ekmeğim var yiyorum, yatağım var yatıyorum. Ayağım var geziyorum. Gözüm var görüyorum.” diye yanıtladı.

O vatandaş ise elinde bozukluk 1 Euro’yu göstererek, “Bu 30 lira 30 lira. Şükrediyor musun?” diye sordu. Kadın ise “Sağlığım yerinde çok şükür” dedi. Muhabir “Sağlığı hükümet mi veriyor?” diye sorunca kadın “Ne alakası var? Sağlığı Allah veriyor. Doğru, evet sağlığı da hükümet veriyor.” diye cevapladı.

Bir vatandaş ise “Benim 7 yaşında evladım var. Alerji bölümüne 5-6 aydır randevu bulamıyorum, siz nasıl buluyorsunuz? Siz yurt dışından geliyorsunuz, özel hastaneye parayı basıyorsunuz.” diye tepki gösterdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx