İlhan Palut: Fenerbahçe karşısında çok iyi mücadele edeceğiz

AA

Palut, ligin 6 haftasının geride kaldığını anımsatarak, şunları dedi:

Bu sürede elbette çok önemli eksiklerimiz de var. Bazı maçlarda iyi oynamadığımız anlar oldu ama genel manada oyuncularımın gösterdikleri mücadele ve özveriden memnunum. Gelişime çok açık bir takım var. Bazı oyuncuların zamana ihtiyacı var ama 6 haftada kabul edilebilir bir takım var.

“Güzel bir kulüpte özverili, öğrenmeye açık oyuncularla çalışıyorum”

Genç oyuncuların sahada istediklerimizi yapmaya başladıklarını görünce bundan mutluluk duyuyoruz. Bizim de genç oyunculardan öğrendiğimiz ve tecrübe edinimlerimiz var. Son haftalardaki eksiklerimizi görerek, nerelere daha çok eğilmemiz gerektiğini gördük. Kendi adıma, güzel bir kulüpte özverili, öğrenmeye açık oyuncularla çalışıyorum.

“Neler yapmak istediğimizi onlara gösteriyoruz”

Palut, transferin bitimine yakın gelen oyuncuların adaptasyonu için zamana ihtiyaç olduğunun da altını çizerek, şöyle devam etti:

Farklı kültürlerden ve oyun takvimlerinden gelen oyuncularımız var. Bir yandan oynatıp, diğer yandan hazırlamaya çalışıyoruz. Neler yapmak istediğimizi onlara gösteriyoruz. Samsunspor maçından sonraki milli arada takım hem fizik olarak eşit bir noktaya gelmiş olacak hem de bütün oyuncularımız nasıl bir oyun oynayacağımıza hakim olacak.

“Umarım her şey bu şekilde devam eder”

Rize’ye geldiği andan itibaren her türlü desteği Kulüp Başkanı İbrahim Turgut ve diğer paydaşlardan gördüklerini anlatan deneyimli teknik direktör, şunları kaydetti:

Özellikle şehir takımlarında birliktelik, iç huzur, kenetlenme, futbol dışı etmenler olarak görünse de futbola direkt etkileri olan durumlar. Şehrin bize olan güvenini hissediyoruz. Ona göre çalışıyoruz. Bu bize rahatlıktan öte sorumluluk veriyor. Bize güvenen insanlara, iyi mücadele ederek ve cesur bir oyun sergileyerek karşılığını vermemiz gerekir. Umarım her şey bu şekilde devam eder ve sonuçlar da bizi destekler. Çok daha fazla insanı etrafımızda birleştirir.

“Ligin bu zamanındaki sıralamalar çok anlam ifade etmiyor”

Puan cetvelindeki sıralamadan çok, sahada daha iyi neler yapabileceğimizi hesaplıyoruz. Ligin bu zamanındaki sıralamalar çok anlam ifade etmiyor. Çok iyi giden ve gitmeyen takımlar arasında 5-6 puan fark var.

“Şu anda daha iyi oyun, daha iyi mücadele ile meşgulüm”

Oyunlarını geliştirme ve beraber oynama alışkanlığını kazandırma çabasında olduklarına dikkati çeken Palut, şu ifadeleri kullandı:

Ligi bitirdiğimiz pozisyon önemli. İlk yarıyı bitirdiğimizde takımın durumunu çok daha net göreceğiz. Hangi hedefe kilitlenebiliriz, buna bakacağız. Şu anda daha iyi oyun, daha iyi mücadele ile meşgulüm.

“Fenerbahçe, Avrupa’da ülkemizi çok iyi temsil ediyor”

Palut, ile hafta sonu zorlu bir maça çıkacaklarını anımsatarak, şunları dedi:

Fenerbahçe, Avrupa’da ülkemizi çok iyi temsil ediyor. Ligde de çok iyi başladılar. Her Fenerbahçe maçı kendi içinde zordur, deplasmanda oynarsanız zorluğu bir tık daha artar.

“Orada mücadele etmeden iyi bir sonuçla dönme şansımız çok az”

Fenerbahçe’nin ivmeyi yakalamış bir görüntü sergilediğini belirten Palut, şu değerlendirmede bulundu:

Burada bize düşen, sürekli Fenerbahçe’yi düşünürsek bu maçın içinden çıkamayabiliriz. ‘Biz daha iyi neler yapabiliriz? Daha iyi nasıl mücadele ederiz?’ Orada mücadele etmeden iyi bir sonuçla dönme şansımız çok az. Çok iyi mücadele edeceğiz. Oyunu hep defans değil, top bize geçtiği zaman hangi saha olursa olsun kişilikli karakterli bir oyun oynamaya çalışacağız.

Palut, A Milli Futbol Takımı’nda Stefan Kuntz’un yerine göreve getirilen Vincenzo Montella’ya da başarı dileyerek, her teknik direktörün milli takımın doğal yardımcı antrenörü olduğunu ve oyuncu hazırlama görevi bulunduğunu kaydetti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx