Optimism (OP) kilit açılımı öncesinde yüzde 10 düştü!

24 milyon Optimism’in (OP) piyasaya sürülmesi öncesinde token’daki düşüş hareketleri panik yarattı.

Token Unlocks’un verilerine göre, dolaşımdaki arzın yaklaşık yüzde 3’ünü oluşturan 24,16 milyon OP tokeninin kilidinin 30 Eylül’de açılması planlanıyor. Mevcut fiyatlarla, kilit açma işleminde 30 milyon dolardan biraz daha fazla değerde OP’nin piyasaya sürüleceği, 15,49 milyon doların çekirdek katılımcılara ve 14,26 milyon doların ise yatırımcılara ayrılacağı öngörülüyor. Kripto endüstrisinin başlıca unsurları arasında yer alan kilit açılımı, OP’nin fiyatını aşağı çekmeye devam ediyor.

Kilit açılımı, satış yönlü işlemleri tetikledi!

Token kilit açma etkinlikleri, birçok ana kripto para birimi projesinin temel bir parçasını oluşturur; birçok ekip, token’ları bir yavaş yavaş piyasaya sürmeyi tercih eder. Bununla birlikte, genel olarak, kilit açma etkinlikleri, yatırımcılar tarafından, yeni bir token arzı satışa sunuldukça, fiyatlar üzerinde baskı oluşturması muhtemel olarak görülüyor.

CoinGecko’nun fiyat verilerine göre OP’nin fiyatı, son 5 saatte yüzde 3’lük kısa bir yükseliş yaşadıktan sonra şu anda 1,26 dolarda yatay işlem görüyor. Geçen hafta 21 Eylül’de Optimism, planlanan satışın bir parçası olarak 160 milyon dolar değerindeki OP’yi özel satıcılara satacağını açıkladı.

19 Eylül’de Optimism, ağın merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO) Optimism Collective ile ilgili delegasyon faaliyetlerinde yer alan 31.000’den fazla adrese 19,4 milyon OP’nin tahsis edildiği üçüncü airdrop’unu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx