Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Starfield vs Baldur’s Gate 3!

Oyun dünyası için eşine az rastlanan bir yılı yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlanırken senenin sürprizleri ise bitmek bilmiyor. 2023 oyun severler için unutulmaz bir yıl olmaya devam ederken Steam’in haftalık verileri de oyuncuların tercihlerini ortaya koyuyor. Gelin geçtiğimiz hafta tüm dünyadaki oyuncular en çok neler oynamışlar birlikte bir göz atalım.

1. Veda etmeye hazırlandığımız kral birincilik koltuğunu son ana kadar bırakmamaya kararlı.

Valve’ın Counter-Strike 2 duyurusunun ardından heyecanlı bekleyiş hala devam ediyor. Valve cephesinden prime sahiplerine CS2 beta daveti gitmiş olmasına karşın pek çok oyuncu hala Counter-Strike 2’yi deneyimleyebilmek adına gün sayıyor. Bu sırada Steam’in sahibi neredeyse hiç değişmeyen birincilik koltuğunda ise CS2’nin çıkışıyla birlikte veda edeceğimiz CS:GO vakur bir biçimde oturmaya devam ediyor.

2. Gelen son güncellemeler Dota 2’ye hayli yaradı.

Tam 27 sıra birden yükselerek ikinciliğe oturan Dota 2 geçtiğimiz ayın başlarında ciddi bir güncelleme aldıktan sonra bu ayın başında ise binlerce smurf hesabı banlayarak oyun deneyimini geliştirmeyi amaçladı. Oyunun yükselişine bakılacak olursa pek çok oyuncu da geri dönmek için tüm bunları bekliyormuş gibi görünüyor.

3. Yılın en çok beklenen oyunlarından olan Starfield nihayet karşımızda.

Bethesda’nın 20 yılı aşkın süre sonra yarattığı ilk orijinal IP olan Starfield oyun dünyasının gündemine bomba gibi düştü. Açıklamalara göre tüm platformlarda toplamda 1 milyon oyuncuyu geride bırakmayı başaran Starfield ilk günden Game Pass sistemine eklenmiş olmasına karşın Steam’in çok satanlar listelerinde de üst sıralara oynuyor.

4. Baldur’s Gate 3’e de henüz doyabilmiş değiliz.

Yılın oyunu için kesinlikle en güçlü adaylardan olan Baldur’s Gate 3 en büyük beklentilerimizi bile aşmayı başararak oyunculara adeta ‘video oyunundan beklentiniz nedir?’ sorusunun cevabını yeniden tanımlattı. Her bir adımı detay ve emek kokan Baldur’s Gate 3 çıkışının üzerinden haftalar geçmesine karşın hala çok satanlar listelerinde kendine hiç şaşırtıcı olmayacak şekilde yer bulmayı başarıyor.

5. “GTA 5 hala nasıl bu kadar satıyor?” derseniz inanın bizim de aklımız almıyor.

Aradan koskoca 10 yıl geçti ve GTA 5 platform fark etmeksizin hala en çok satanlar listelerine giriyor, hala Take-Two ve Rockstar Games’e tonla para kazandırıyor. Geçtiğimiz yıllarda PC kanadında Epic Games Store’da oyunculara ücretsiz olarak da sunulmuş olan oyun efsanesinin hakkını vererek çok satanlar listesine bir kez daha üst sıralardan girmeyi başarıyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Hogwarts Legacy

  • Forza Horizon 5

  • EA Sports FC 24

  • Dead by Daylight

  • Rainbow Six Siege

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx